Projekt „Łódzki Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi” nr POWR.05.01.00-00-0011/16
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

 

Nowotwory głowy i szyi – zapraszamy na badania profilaktyczneKlinika Otolaryngologii, Onkologii Głowy i Szyi realizuje "Łódzki program profilaktyki nowotworów głowy i szyi". Jesteśmy w ostatnie fazie realizacji projektu, dlatego serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych i bezbolesnych badaniach laryngologicznych.

Jeśli jesteś osobą w wieku 40-65 lat, u której przez 3 tygodnie utrzymuje się jeden z objawów:
· pieczenie języka,
· niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej,
· ból gardła, przewlekła chrypka,
· guz na szyi,
· niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa,
· ból w trakcie oraz/lub problemy z połykaniem

Zgłoś się na badanie laryngologiczne w naszym programie!

Jeśli sam nie jesteś zainteresowany, powiedz o naszym badaniu swojej rodzinie i przyjaciołom.

Do bezpłatnego, poza kolejką w ramach NFZ, badania laryngologicznego w projekcie upoważnione są także osoby bez objawów u których występuję jeden z czynników ryzyka rozwoju nowotworu głowy i szyi:

· palenie tytoniu,
· spożywanie alkoholu,
· zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego.

Zatem właściwie jedynym ograniczeniem udziału w projekcie jest wiek.

Z przykrością i dużym zaniepokojeniem stwierdzamy, że do Kliniki coraz częściej zgłaszają się pacjenci z dużo bardziej zaawansowanymi nowotworami niż przed pandemią!

Bezbolesne badanie laryngologiczne z użycie nowoczesnego fiberoskopu odbywa się w Poradni Laryngologicznej USK nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi, ul. Kopcińskiego 22.

Zgłoszenia na badania przyjmowane są telefonicznie i mailowo:
· tel. 785 911 556 , w godzi. 9.00 – 14.30
· tel. 42 677 67 25 oraz 677 67 34
· email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wejdź na stronę https://profilaktyka.umed.lodz.pl/. Dowiesz się, jak możemy pomóc Tobie lub Twoim bliskim zmniejszyć ryzyko nowotworów głowy i szyi lub przyspieszyć diagnostykę laryngologiczną i zdiagnozować chorobę, kiedy jeszcze jest wyleczalna.

„Łódzki program profilaktyki nowotworów głowy i szyi” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (umowa o dofinansowanie nr POWR.05.01.00-00-0011/16-00).”